wtorek, 20 września 2011

Na wyciągnięcie ręki

Wiele jest rzeczy, które chcielibyśmy mieć. Nawet wiele jest takich, które możemy mieć, ale pomimo, że ich pragniemy, to jednak coś nas blokuje. Inni. Niesamowite, jak ogromny wpływ na nas mają ludzie wokół. Wydaje się, że powinniśmy szukać szczęścia nie spoglądając na resztę. Myślimy, że jesteśmy wolni, a wcale tak nie jest. Przypomina się taka prozaiczna historyjka z dzieciństwa, właściwie, jak na beztroskę tamtego okresu, to trauma. Wakacyjne niedzielne obiadki u babci, która już na początku stawiała mi przed nosem pyszny, słodki, chłodny owocowy kompot i nie pozwalała go wypić przed zjedzeniem drugiego dania. I stał tak przede mną w upalny dzień, podczas, gdy ja zmagałam się ze schabowym, a były to czasy, gdy jeszcze byłam niejadkiem. Miałam na wyciągnięcie ręki, co chciałam. Nikomu przecież krzywda by się nie stała. Ale nie. Bo babcia.


Banał, łatwo to doradzić znajomemu "rób w życiu to, czego pragniesz", a potem wrócić do domu i uczyć się historii, bo rodzice chcą zrobić z ciebie prawnika. Myślę, że zasada dwóch kroków z filmu "Chłopaki nie płaczą" (>>Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.<<) jest prosta w przekazie, ale cholernie trudna w realizacji. Ale daje pełną satysfakcję. Dlatego, że to, co nie przychodzi łatwo, cieszy najbardziej :)

2 komentarze:

  1. Gosiu jesteś tak zwykłą a zarazem niezwykłą dziewczyną, nie dość że tak mądrą to jeszcze tak piękną! Niejedna dziewczyna zazdrości Ci tego Twojego życia. Ale wiesz sama że to są tylko czasem pozory, mozna porównać to do obserwatora z jednego brzegu rzeki który obserwuję drugiego człowieka widzi jak on się śmieje i myśli sobie ten to ma super życie, dlaczego ja też nie mogę mieć bezproblemowego życia?? Ale to tylko pozory, każdy ma problemy takie jakie zdoła udźwignąć. Cieszmy się z tego co mamy :*

    OdpowiedzUsuń
  2. A ten kolarz zdj powyżej jest MEGA WYPASIONYYY!;d SUPER;**

    OdpowiedzUsuń